Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü Premiere Pro / Fujifilm XT-3 ses sorunu

alkan

Üye
Web sitesi
www.whoseagency.com
Herkese iyi forumlar, iyi hafta sonları...

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere Fujifilm XT-3 ile gerçekleştirilen bir video çekimi mevcut. Premiere Pro içerisinde ses referans ekranında seste herhangi bir sorun yok fakat; çıktı alınıp video Youtube'a yüklendiğinde ses kayboluyor, buraya kadar her şey tamam, sesi kulaklıkla dinlediğinizde seste yine sorun olmuyor.

İşin yine bir ilginç tarafı bazı Android mobil telefonlarda video direkt olarak sorunsuz çalışıyor. Bilgisayar (web) versiyonda ise sorun olmuyor.

Örnek video ise şu şekilde, fikir ve çözüm önerilerinizi bekliyorum...

Spunkram

Yönetici
Yönetici
Bazı seslerde faz hataları olur bunu bilim olarak açıklamak çok zordur ama atıyorum stereo bir şeyde çatır çatır dinlersin başka bi yerden açarsın telefondan ses gelmez gibi. Opera videolarının birkaçında denk geldim. Tam olarak çözümü sesi çeviri işlemine sokmak. Baya dümdüz mp3 e çevirmek gerekiyor. Ters faz oluyor bir birini yok ediyor sesler falan çok karman çorman olaylar, ilk başıan gelince çok oluyorsun ama sonra ayıkınca bunun çözümünü bulabiliyorsun. Dediğim gibi kameradan veya kayıtçıdan kayıt alırken ayarlarını değiştirmeyi dene bi yerde bi gariplik vardır

Herkese iyi forumlar, iyi hafta sonları...

Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim üzere Fujifilm XT-3 ile gerçekleştirilen bir video çekimi mevcut. Premiere Pro içerisinde ses referans ekranında seste herhangi bir sorun yok fakat; çıktı alınıp video Youtube'a yüklendiğinde ses kayboluyor, buraya kadar her şey tamam, sesi kulaklıkla dinlediğinizde seste yine sorun olmuyor.

İşin yine bir ilginç tarafı bazı Android mobil telefonlarda video direkt olarak sorunsuz çalışıyor. Bilgisayar (web) versiyonda ise sorun olmuyor.

Örnek video ise şu şekilde, fikir ve çözüm önerilerinizi bekliyorum...

sesi tek kanal olarak alıyorsun sanırım.. bendeki sennheiser telsizde aldığım sesi bende tek kanal yapınca ses gelmiyor bazı telefonlarda.. premierde sesleri stereo yapıyormusun çift kanal.. bazı telefonlarda mono olan sesler çıkmıyor ama pcde oynatıyorsun ses geliyor. bazı telefonlarda ses çıkıyor bazıalrında çıkmıyor..

alkan

Üye
Web sitesi
www.whoseagency.com
Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Onur dediğin şekilde de denemiştik herhangi bir sonuca ulaşamadık. Video formatını, ses formatını dahi çevirdik. Bunu hem mono hem stereo için yaptık. Fakat sabahın erken saatlerinde aklımıza bir şey geldi ve ilginçtir ki bununla mutlu sona ulaştık. O da şu şekilde: Yine mikrofondan gelen sesi aldık. Ama örnek veriyorum, ses mono halde bize sol kanalda verildiyse biz bunu sağ kanala attık ve ilginç şekilde sorun çözüldü.

Google / Youtube destek kısmında da yanılmıyorsam, 'youtube telefonlarda tek ses çıkışı olduğu için mono kanal algılaması yapıyor' şeklinde bir açıklama mevcut. @Spunkram @mustafa aran

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Onur dediğin şekilde de denemiştik herhangi bir sonuca ulaşamadık. Video formatını, ses formatını dahi çevirdik. Bunu hem mono hem stereo için yaptık. Fakat sabahın erken saatlerinde aklımıza bir şey geldi ve ilginçtir ki bununla mutlu sona ulaştık. O da şu şekilde: Yine mikrofondan gelen sesi aldık. Ama örnek veriyorum, ses mono halde bize sol kanalda verildiyse biz bunu sağ kanala attık ve ilginç şekilde sorun çözüldü.

Google / Youtube destek kısmında da yanılmıyorsam, 'youtube telefonlarda tek ses çıkışı olduğu için mono kanal algılaması yapıyor' şeklinde bir açıklama mevcut. @Spunkram @mustafa aran
senin yaşadığın sıkıntıyı yaşadım daha önce maalesef.. ses konusunda halen sıkıntılar var telefonda sağ sol olayı kimi telefonda sol kimi tel sağ.. yeni yeni telefon üreticileri stereo ses işine giriştiler.

alkan

Üye
Web sitesi
www.whoseagency.com
senin yaşadığın sıkıntıyı yaşadım daha önce maalesef.. ses konusunda halen sıkıntılar var telefonda sağ sol olayı kimi telefonda sol kimi tel sağ.. yeni yeni telefon üreticileri stereo ses işine giriştiler.
Sonuç olarak şu anda sorunu çözdük. Önerileriniz ve fikirleriniz için tekrardan teşekkür ederim dostlar.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar