Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Premiere Pro'da gelişmek istiyorum.

ValeX

Üye
Selamlar, bir süredir Adobe Premiere Pro kullanıyorum ve bununla hazırladığım videoları youtube kanalıma yüklüyorum. Lakin her zaman aklımda hep geri kaldığımı hissediyorum. Efektleri daha efektif kullanışlı gerekli şekilde kullanmak istiyorum. Bu süreç bu yol nasıl olmalı? İnsanların, twitch yayıncılarının vb. videolarını ücretsiz editlemeyi teklif ediyorum ancak pek de dönüş alamıyorum.

Örnek olarak bu videonun çekimi de benden oynanış da benden montaj kurgusu da benden.

Küçük yayıncılarla iletişime geçebilirsin. Ücretsiz kabul edeceklerdir. Maalesef bazı şeyleri kanıtlamak için önce ücretsiz yapmak şart. Bol bol eğitim videosu izleyip pratik yapmanı tavsiye ederim.

ValeX

Üye
Küçük yayıncılarla iletişime geçebilirsin. Ücretsiz kabul edeceklerdir. Maalesef bazı şeyleri kanıtlamak için önce ücretsiz yapmak şart. Bol bol eğitim videosu izleyip pratik yapmanı tavsiye ederim.
Olabildiğince küçük 20 30 izlenen yayıncılarla geçmeye çalışıyorum. After Effects kullanmayı becersem daha iyi olacak ama aşırı karmaşık geldi. Bir Fade in Fade out yapmak için grafik açıyoruz premire'de CTRL+D ve bitti. Sizce After Effects'e o kadarda gerek var mı?

beraterkek

Üye
dostum insan çalışarak her şeyi elde eder sana çalışmanı tavsiye ederim dersini iyi çalışırsan sonucuda iyi alırsın
inan bana

Selamlar, bir süredir Adobe Premiere Pro kullanıyorum ve bununla hazırladığım videoları youtube kanalıma yüklüyorum. Lakin her zaman aklımda hep geri kaldığımı hissediyorum. Efektleri daha efektif kullanışlı gerekli şekilde kullanmak istiyorum. Bu süreç bu yol nasıl olmalı? İnsanların, twitch yayıncılarının vb. videolarını ücretsiz editlemeyi teklif ediyorum ancak pek de dönüş alamıyorum.

Örnek olarak bu videonun çekimi de benden oynanış da benden montaj kurgusu da benden.
bu birine yaptığım ilk kurgu videom 1 yıl önce 4,5 saat sürmüştü
buda bu gün yaptığım video 20 dk sürdü

bence arada büyük bir fark var fakat 20 dk sürmesinin nedenide gereksiz yere crash yiyordum bence arada süre farkı olarak ve edit farkı oalrak baktığımızda büyük bir fark var youtubedan ingilzice tutoriallar izleyebilirsin benim tavsiyem video editliceksen after effect kullanma gerek olmaz

ValeX

Üye
bu birine yaptığım ilk kurgu videom 1 yıl önce 4,5 saat sürmüştü
buda bu gün yaptığım video 20 dk sürdü

bence arada büyük bir fark var fakat 20 dk sürmesinin nedenide gereksiz yere crash yiyordum bence arada süre farkı olarak ve edit farkı oalrak baktığımızda büyük bir fark var youtubedan ingilzice tutoriallar izleyebilirsin benim tavsiyem video editliceksen after effect kullanma gerek olmaz
video editlemek için after effects olmaz tabii premiere pro kullanıyorum tavsiyeleriniz için teşekkür ederim kendimi biraz daha tanıtmak ve geliştirmek için ufak ücrete yapmaya başladım maksat paradan ziyade tanınmak

Kardeşim selamlar sık sık pratik yapman gerekir .https://youtu.be/7k7oEk9LtEE

Kanalım destek olmak istersen iletişime gecebilirsin . Fikir alışverişi yapar . Efektler hakkında konuşuruz. Bende geliştirme sürecinde pratik yapıyorum.

Fbr

Üye
Video edit de kendini gelistirmek istiyorsan önce hayal gücünü güçlendirmen lazım. Şurdan şunu yapayım burdan şu gelsin gibi şeyleri aklında çevirip durman lazım. Bir yerde bir şey görünce haa bunun benzerini şurada kullanayim gibi şeyler üretmek lazım. Video editörlük sadece boş yerleri kes arada bı gülme koy değildir bana göre. O boş kısımları kesme işlemini otomatik yapan programlar var. Maksat videoya dinamiklik vermek insana izlenebilir gelmesini sağlamaktır bence. Tabi burda en önemli faktörlerden biri videoyu çeken kişi, eğer videoyu çeken enerji vermiyorsa videoya, anlam ifade etmeyen dümdüz video çekiyorsa yapacak şey az, ya sen video sahibindeki eksikliği editte kapatacaksın yada o düzlüğü izlenebilir hale getireceksin, kimi de düz olduğu için izlenir o ayrı :) Umarım yazımın bı faydası olur. Keyifli vakitler.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar