Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Render aldıktan sonra pikselleşme

oguncnn

Üye
Arkadaşlar önemli olan sizin aldığınız video kaydını nasıl kaydettiğiniz ile alakalı. Videoyu kaydederken yüksek bit rate ile almanız lazım ki render alırken de her hangi bir şekilde pikselleşme olmasın. yani 3500 bitrate ile yaptığın kayıt ile 5k bitrate ile yaptığın kayıt arasında dağlar kadar fark olur.

oguncnn

Üye
Arkadaşlar önemli olan sizin aldığınız video kaydını nasıl kaydettiğiniz ile alakalı. Videoyu kaydederken yüksek bit rate ile almanız lazım ki render alırken de her hangi bir şekilde pikselleşme olmasın. yani 3500 bitrate ile yaptığın kayıt ile 5k bitrate ile yaptığın kayıt arasında dağlar kadar fark olur.
Ek olarak belirtmeliyim ki; Sizin kayıt alırken ki ekranınız da ki görüntünün render veya kayıtta ki kalite ile alakası yok.

ECEMyt

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Ben de ondan bahsediyorum zaten. 30k bitrate ile çekiyorum ben o videoları. Arasında dağlar kadar fark olan ham video ve render.

EVET ! BANA ULAŞIN İNSTAGRAMDAN YARDIMCI OLURUM SİZE

instagram:inanç üstün
Forumun amacı bilgi paylaşımı arkadaşlar, adam buraya gelmiş konu açmış yardım bekliyor, buradan tekrar instagrama, discorda v.b. yönlendirmek forum trafiğini düşürmekten başka bir işe yaramaz. Konuyu takip eden diğer kişiler de faydalanamaz.

*Modlar bu konuda uyarı yayınlayabilirsiniz.

bendede oluyodu bu olay bitrate ile alakalı olabilir bitrateyi ellemeyince daha kaliteli bir video çıkmıştı

ramss25

Üye
nvidia ile kayıt alıyorum bitrate ayarlamayı biliyor musunuz ? yada akıcı olması için kaç bitrate de kayıt almalıyım ? Teşekkürler

oguncnn

Üye
nvidia ile kayıt alıyorum bitrate ayarlamayı biliyor musunuz ? yada akıcı olması için kaç bitrate de kayıt almalıyım ? Teşekkürler
nvidia ayarlarını bilmiyorum ben obs üzerinden alıyorum kayıtlarımı hatta twitchten çekiyorum ekstra kayıt etmiyorum.
Daha kolay ve daha az yer kalıyor.
Ben de ondan bahsediyorum zaten. 30k bitrate ile çekiyorum ben o videoları. Arasında dağlar kadar fark olan ham video ve render.
o zaman render ayarlarında bir sorun olabilir. Ya da 30k bitrate değil mesele. İnce ayarları var fazlasıyla var önemli olan senin sisteme en uygununu bulabilmek

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar