Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Renk sorunu yaşıyorum. Lütfen yardım edin @spunkram

FMS

Üye
Merhabalar şu an bir klip projesinin yönetmenliğini ve kurgusunu yapıyorum, kompakt bir makine ve after effects kullanıyorum. 1080p 30 fps görüntü sağlıyor kameram. Aşağıdaki görüntülerde ise renk ayarlarını yapamadığım aşikar. Bunları düzeltmemi sağlar mısınız? Onur Naci'nin anlattığı videoları izledim fakat hiçbir şey anlamadım. Dediği gibi ayarlama yaptığımda yine renkler çok kötü gözüküyor ve görüntü çok gürültülü gözüküyor. Lütfen şu renk olayını ve gürültü olayını çözmeme yardım edin. (Görüntülere renk efekti hariç hiçbir şey atılmamıştır.)
@Spunkram renk 1.jpgrenk 2.jpgrenk 3.jpgrenk 4.jpg

Spunkram

Yönetici
Yönetici
Renk konusunda çok kısıtlı bilgi verdiğin için çok bi yardımcı olacak alanım yok açıkçası ancak şunu önerebilirim, efekti atmadan önce Red Giant Magic Bullet plugininin içinde Denoiser III var, onu kullanarak karıncalanmaları giderebilirsin. Renk olarak da dümdüz efekt olarak attığın için pek bir çözüme kavuşmuyor haliyle, rengi bilmek gerekiyor o noktada :(

• Beğendim
Tepkiler: FMS

FMS

Üye
Renk konusunda çok kısıtlı bilgi verdiğin için çok bi yardımcı olacak alanım yok açıkçası ancak şunu önerebilirim, efekti atmadan önce Red Giant Magic Bullet plugininin içinde Denoiser III var, onu kullanarak karıncalanmaları giderebilirsin. Renk olarak da dümdüz efekt olarak attığın için pek bir çözüme kavuşmuyor haliyle, rengi bilmek gerekiyor o noktada :(
Denoiser III çok işime yaradı çok teşekkürler fakat öğrenmek istediğim tek konu kaldı o da misal beğendiğim bir cc var onu atmadan mı renk düzeltmesi (lumetri color ya da lumetri scopes) yapmam gerekiyor yoksa cc atmam yeterli mi? veya auto seçeneği var lumetri'de pek işimi görmüyor ama cc yi atmadan önce onu mu yapmalıyım bunu cevabını alırsam çok iyi olur. Teşekkürler tekrardan <3 @Spunkram

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar