Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru RTX 3060Ti İçin Hangi İşlemciyi Seçmeliyim?

Dcyative

Üye
Merhabalar. 3060ti lı bir hazır sistem almayı düşünüyorum, işlemci için seçenekler arasında 8 çekirdekli bir tek R5 5700X var.

Bu ikilinin oyun konusunda 1080p de darboğaz vesaire yaşayacağına dair bir şeyler okudum fakat piyasaya yeni ayrılacağım için "edit" kısmına yabancıyım ve pek bir bilgi bulamadım. Video düzenleme için de bu durum aynı mı? Ben 1080p Video düzenlemek istediğime parçalar sıkıntı mı yaşayacaktır?

Monitörü de 1080p alacağım bu arada, üstüne henüz bütçem yetmiyor.

İşlemci olarak diğer bir seçenek te R5 5600x ki zaten piyasa içinde 3060Ti ile en uyumlu işlemci buymuş anladığım kadarı ile fakat 6 çekirdekli olduğu için pek istemedim.

Arada kaldım, sıkıştım anlayacağınız. Varsa bir bilir kişi, aydınlatır ve yol gösterir ise çok minnettar olurum.

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

johnrambo

Üye
Gonul rahatligi ile alabilirsin kimden duymussa. Darbogaz yaptigi hakkinda sacmalamis. Yalniz suan piyasada satilan bazi yutubirlara da ait olan sistemler 1.5-2k arasi zamlandi. Indirimden denk.getirip.kendin toplamaya bak.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar