Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Target Bitrate

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AlppElla

Üye
Merhaba 2-3 gün önce premiere pro 2021 e geçtim fakat renderalırken fark ettim ki maximum bitrate i kaldırmışlar target bitrate yi youtube için 10 a mı getireyim

Laxeux

Yönetici
Yönetici
Web sitesi
instagram.com
AlppElla' Alıntı:
Merhaba 2-3 gün önce premiere pro 2021 e geçtim fakat renderalırken fark ettim ki maximum bitrate i kaldırmışlar target bitrate yi youtube için 10 a mı getireyim
 Kanka orda encoder ayarları olması lazım eğer onu VBR 2 pass yaparsan target bitrate gelecektir VBR ve CBR olmak üzere iki çeşit kodlama var CBR sabit bitratete kodluyor örneğin video 10 dakika her saniyesi her karesi sabit bitrate oluyor 10 oluyor mesela ama VBR'da taban bir bitraten oluyor yani ilk yazdığın değer ve maximum bitraten oluyor videoda taban bitrate ile maximum bitrate arasında oluyor. Kalkmış olacağını düşünmüyorum dediğim kutucuğu bir kontrol et
Eğer bulamadıysan ve illa maximum bitrate olsun diyorsanda media encoderdan render alabilirsin

AlppElla

Üye
Laxeux' Alıntı:
AlppElla' Alıntı:
 Kanka orda encoder ayarları olması lazım eğer onu VBR 2 pass yaparsan target bitrate gelecektir VBR ve CBR olmak üzere iki çeşit kodlama var CBR sabit bitratete kodluyor örneğin video 10 dakika her saniyesi her karesi sabit bitrate oluyor 10 oluyor mesela ama VBR'da taban bir bitraten oluyor yani ilk yazdığın değer ve maximum bitraten oluyor videoda taban bitrate ile maximum bitrate arasında oluyor. Kalkmış olacağını düşünmüyorum dediğim kutucuğu bir kontrol et
Eğer bulamadıysan ve illa maximum bitrate olsun diyorsanda media encoderdan render alabilirsin

Anladım bir şey daha sorcam target bitrate 10 a çketiğim zaman youtube 1080p full hf formatı gidiyor custom geliyor  ama proje boyutum 1920x1080 
yine de 1080p yüklenir demi youtube a

Laxeux

Yönetici
Yönetici
Web sitesi
instagram.com
AlppElla' Alıntı:
Laxeux' Alıntı:
AlppElla' Alıntı:

Anladım bir şey daha sorcam target bitrate 10 a çketiğim zaman youtube 1080p full hf formatı gidiyor custom geliyor  ama proje boyutum 1920x1080 
yine de 1080p yüklenir demi youtube a

Şöyle söyleyeyim 40 bitrate 4k kalite 16 bitrate 1080p kalite diye biliyorum videonuzun çözünürlüğü 1920x1080 ise 1080p yüklenir fakat 1080p kalitesinde olmaz 10 bitrate kalitesinde olur 40 bitratete render alırsanız videonuz 4kda gözükür ve 1080psi daha kaliteli olur tavsiyem ordan youtube için olan hazır render presetlerini kullanmanız çünkü youtube için hazırlananlar onlar en iyi onlar olacaktır

Spunkram

Yönetici
Yönetici
YouTube 1080P'de 24,25,30 kare videolar için 10
1080p 48,50,60,120 kare videolar için 16 yap.
Eğer 4k falan yükleyeceksen direk 40 yap.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar