Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru tracking nasıl iyi olur?

Selamlar bropalar.
adında bir kanalım var. Bazı track işlemlerimi key ekleyerek moanuel yöntemle yapıyorum. Malum olduğu üzere zahmetli bir yöntem. Bunu kolaylaştımak adına after da yapmaya çalışıyorum ama nedense kısa cliplerde problem olmazken, hareketli (motosiklet olunca haliyle) ve uzun videolarda tracking bir türlü istediğim gibi olmuyor. İlla bir düzeltme vs gerekiyor.
Bunu da engellemek için, motosiklet üzerine (fotoda ön siperlik köşelerindeki siyah noktalar içindeki beyazlar), kamera açısı içinde bir siyah nokta içine beyaz noktadan oluşan bir etiket yapıştırdım. O da başarılı olmadı.
Sizlerin önereceği fikirlere açığım.
Saygılar sevgiler.

Sakin kalın.

Ekli dosyalar

• t.png
    t.png
    815.3 KB · Görüntüleme: 5

Mixfon

Üye
Web sitesi
www.mixfon.net
dostum selam iki ana başlıkla şu durumu özetleyebilirim:

after efects ile:
ae ile yapacaksan bir bant koyman güzel olmuş fakat seçtiğin tracking karelerinin içindeki alanı takip etmesini istediğin nesnenin boyutuna göre, diğer büyük olan kareyi ise bantın boyutundan iki kat felan büyük yapman gerekiyor çünki tracking işlemi için kareler ne kadar büyük olursa o kadar detaylı analiz için uğraşır e haliyla biraz daha uzun sürer. ve arada durdur başlat yapıp ufak kontrollerle müdahele etmeni önereceğim.

yok, ben ae'nin tracking işlemini beğenmiyorum dersen de:
Mocha
plug-ini kurman gerek.. o biraz daha bu iş için yapılmış.. Onur Abinin videosu var bununla ilgili veya bunu internette araştırmanı öneririm. satın almak istersen alabilirsin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar