Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Transparan Video Yapma

Web sitesi
www.youtube.com
Merhaba, Ben HAYLAZKRALCA. Videolarım İçin Abone Ol, Like At Gibi Title`lar Hazırlıyordum. Videonun Arka Planı Siyah Ve Ben Bunu Videolarıma Eklemek İçin Transparan Yapmak İstiyorum. Fakat Render Aldıktan Sonra Video Hata Veriyor. Yani Açılmıyor. Ses Var Fakat Görüntü Gelmiyor. En Ufak Bilgisi Olan Yardımcı Olabilir mi?

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
Öncelikle After Efect üzerinden bu işlemi yapman gerekiyor. Render aşamasında ise rgb+alpha ve Quicktime seçeneği ile çıktı alman gerekiyor.

Web sitesi
oktaykarakaya.com.tr
Peki Bunu Premiere Pro`dan Yapmanın Bir Yolu Yok mu? After Effect Programım Şuan Müsait Değil. Ve Benim Yapmam Lazım. Premiere Prodan Yapılmaz mı?
Aynı mantık. Export ekranında Formatı Quicktime seç. Video bölümüne gel orada da Video Codec Animation seç. Aynı başlıkta aşağıda ise Depth değerini 8bpc + alpha'yı seç ve render al.

• Beğendim
Tepkiler: ncl
Web sitesi
www.youtube.com
Aynı mantık. Export ekranında Formatı Quicktime seç. Video bölümüne gel orada da Video Codec Animation seç. Aynı başlıkta aşağıda ise Depth değerini 8bpc + alpha'yı seç ve render al.
Ama Sorun Burda Başlıyor. Render`dan Sonra ''Eksik Codec Bileşeni'' ''Bu Öğe Desteklenmeyen Bir Biçimde Kodlanmış'' Diyor. Ve Sadece Sesi Duyuyorum. Video Oynamıyor. Peki Sekans Ayarlarımdan Kaynaklanıyor Olabilir mi? Yani Transparan Videolar İçin Farklı Bir Sekans Ayarı Var mı?

Web sitesi
oktaykarakaya.com.tr
Animaton biçiminde render alınmış dosyaları her oynatıcı desteklemez ama dosyayı alıp başka çalışmanızda kullanınca düzgün çalışır. Yada dosyayı obs gibi bir programa atınca oynatılır. Aldığınız çıktıyı başka bir çalışmada kullanmayı deneyin.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar