Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Vergi

Selamlar. Vergiler hakkında bir şey sormak istiyorum, bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim. Ben Azerbaycan vatandaşıyım ama Türkiye'de YouTube'tan gelir elde edersem ve onu Azerbaycan banka kartıma transfer edersem bile yine de vergi ödemek zorunda mıyım? ya da her hangi bir problem çıkar mı?

editizm

Moderatör
Moderatör
Konu başlığında ve açıklamalarda CAPS LOCK kullanımı olmamalıdır. Lütfen bu konuya özen gösterelim.

Konu başlığı güncellenmiştir. İyi forumlar :)

palado

Üye
Web sitesi
twitter.com
Vergiler Youtube'un amerikadaki veya diğer yabancı ülkelerden geliyor dolar bazlı olarak geliyor istersen tl ye cevirebiliyorsun vergiden kaçabilirsin ama sonunda yakalanırsın ve işin içinden çıkamazsın.Tabikide vergi ödemezsen sorun çıkar bunca insan boşuna mı vergi ödüyor.Yüksek gelirin varsa bir muhasebeciye danış ya da belli bir miktarın üzerinde gelir alınca vergi verebiliyordun eğer o tutarı geçiyorsa kendine kişisel şirket açabilirsin.

Vergiler Youtube'un amerikadaki veya diğer yabancı ülkelerden geliyor dolar bazlı olarak geliyor istersen tl ye cevirebiliyorsun vergiden kaçabilirsin ama sonunda yakalanırsın ve işin içinden çıkamazsın.Tabikide vergi ödemezsen sorun çıkar bunca insan boşuna mı vergi ödüyor.Yüksek gelirin varsa bir muhasebeciye danış ya da belli bir miktarın üzerinde gelir alınca vergi verebiliyordun eğer o tutarı geçiyorsa kendine kişisel şirket açabilirsin.
Mesele şu ki, ben Türkiye vatandaşı değilim + Onur bey videoda şöyle bir ifade kullandı "devlet sizin banka hesaplarınızı denetliyor, adsense'de kalırsa gelir, vergi ödemek mecburiyeti yok, daha sonra toplam meblağı banka hesabınıza transfer ettiğinizde vergi ödeyeceksiniz" ben de diyorum ki eğer geliri Türkiye yok Azerbaycan banka hesabıma transfer edersem, devlet denetlemeyecek, çünkü sonuçta Türkiye'deki her hangi banka ile yapmıyorum işlemi, bu zaman sorun yaşar mıyım? ve hala vergi ödemekle mükellef miyim?

Mesele şu ki, ben Türkiye vatandaşı değilim + Onur bey videoda şöyle bir ifade kullandı "devlet sizin banka hesaplarınızı denetliyor, adsense'de kalırsa gelir, vergi ödemek mecburiyeti yok, daha sonra toplam meblağı banka hesabınıza transfer ettiğinizde vergi ödeyeceksiniz" ben de diyorum ki eğer geliri Türkiye yok Azerbaycan banka hesabıma transfer edersem, devlet denetlemeyecek, çünkü sonuçta Türkiye'deki her hangi banka ile yapmıyorum işlemi, bu zaman sorun yaşar mıyım? ve hala vergi ödemekle mükellef miyim?
YouTube'u dünyanın her yerinden kullanabilirsiniz, parayı aktardığınız banka ve vatandaşı olduğunuz ülke kuralları geçerlidir. Siz hangi ülkenin mükellefi iseniz o ülke kurallarınca gelir vergisi ödersiniz. Tabi ki bu konularda bir muhasebeci veya mali müşavire danışabilirsiniz.

Eğer işlerini Türkiye üzerinden yürütüyorsan 183 Günden fazla Türkiye’de iseniz ikametgahınız Türkiye'de ise vergiye tabisiniz ödemez iseniz vergi kaçırmaktan yasal işlem başlatılabilir

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar