Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Video Editör Olmak

Aga internette bile kendini geliştirerek çok iyi bir editör olabilirsin ve geliştiğini cidden çok iyi farkedersin ben bu işlerle yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum ve gözle görülür bi şekilde çok büyük bir gelişim yaşadığımı farkettim ve 2-3 yıl sonra cidden çok iyi bir editör olup iş alabileceğimi düşünüyorum bence sende internetten başla premieri afteri photoshopu hepsinin temellerini adın gibi bil ondan sonrada kendini geliştirmeye bak bende öyle yapıyorum bu 3 uygulamanın temellerini iyi bilmeye çalışıyorum uygulamanın temelini cidden iyi bilirsen yavaş yavaş çok iyi işler çıkarmaya başlarsın zaten bide bu işler uzun zaman ister onun için çırak değil usta olmaya çalışmalısın usta olmakda okadar basit bişey değildir zaman ister ben kendime hep bunu hedefledim ve bunun için çok çabalıyorum ve daha 1.aydayım yakında editörlüğü başlamanın 2.ayına geçicem her ay sonu kendimi kontrol etmeyi planlıyorum mesela 1.ay sonunda nekadar gelişmişim gibi sende böyle yap diyeceklerim bukadar reis <3

peki mesela bana hiç iş gelmedi 1 ay hiç iş gelmedi diyelim her ay`mı maaş alıyoruz yoksa her iş yaptıgımızdamı
Editörlük işi Freelance'dir. Yani genellikle maaş başı değil iş başı kazanırsın. O ay hiç müşteri bulamazsan veya iş yapmazsan kazanamazsın, yaparsan kazanırsın. Editör olman için bir şey okumama gerek yok. Ben lise 11.sınıf öğrencisiyim, teknik olarak daha lise mezunu bile değilim. Üni okuyacağım ama okuyacağım bölüm ve üniversite bırak Video Editörlüğü, sinema ve televizyonla alakalı herhangi bir salla bile alakalı olmayacak. Fiyat konusuna gelirsek: Bana kalırsa bu işlerin fiyatını dert etme çünkü işini iyi yaparsan, düzenli ve doğru müşteri bulursan, ölücü fiyata çalışmazsan ve atılgan olursan rahatlıkla para kazanabilirsin. Bu sektörde 10.000 binler kazanan da var işi doğru yapmayıp 100 kazanan da bu sana bağlı bir durum ama genellikle bu işi iyi yapıyorsan asgari ücretin altına düşmezsin. Ben bile video montajı uzun zamandır yapmama rağmen Freelance çalışmaya Mayıs'ta başladım ve aylık düzenli hatrı sayılır bir kazanç sağladım. Ki sektördeki meşhur örnekler 1.5-2 senelik tecrübeyle ciddi fiyatlar kazanıyor (Bir müşterim Alihan'a teklifte bulunmuştu, Alihan minimum aylık 2.000 TL'ye çalışacağını söyledi. Düşünün kanal başı en ucuz 2 Bine çalışıyor çocuk ve 1.5 senelik tecrübesi vardı o zaman. Ama işini iyi yaptığından dolayı bu fiyatı rahatlıkla çekebiliyor ve gördüğünüz üzere bugün bir sürü ünlü müşterisi var, hepiniz onun gibi olmak istiyorsunuz).

Yani işin özeti işini doğru yaparsan gayet güzel düzenli bir kazanç sağlarsın. Düzenli kazanç sağlamanın mantığını öğrenmek istiyorsan da zamanında @editizm abi bana İlker Canikligil'in altta bıraktığım videosunu atmıştı. Oradaki matematikle hareket edersen (ben ettim, kazancım arttı) düzenli aylık gelir sıkıntın olmaz.

https://forum.spunkram.com/threads/bionluk-profilimi-inceler-misiniz.5025/post-23437

Aliacar05

Üye
Editörlük işi Freelance'dir. Yani genellikle maaş başı değil iş başı kazanırsın. O ay hiç müşteri bulamazsan veya iş yapmazsan kazanamazsın, yaparsan kazanırsın. Editör olman için bir şey okumama gerek yok. Ben lise 11.sınıf öğrencisiyim, teknik olarak daha lise mezunu bile değilim. Üni okuyacağım ama okuyacağım bölüm ve üniversite bırak Video Editörlüğü, sinema ve televizyonla alakalı herhangi bir salla bile alakalı olmayacak. Fiyat konusuna gelirsek: Bana kalırsa bu işlerin fiyatını dert etme çünkü işini iyi yaparsan, düzenli ve doğru müşteri bulursan, ölücü fiyata çalışmazsan ve atılgan olursan rahatlıkla para kazanabilirsin. Bu sektörde 10.000 binler kazanan da var işi doğru yapmayıp 100 kazanan da bu sana bağlı bir durum ama genellikle bu işi iyi yapıyorsan asgari ücretin altına düşmezsin. Ben bile video montajı uzun zamandır yapmama rağmen Freelance çalışmaya Mayıs'ta başladım ve aylık düzenli hatrı sayılır bir kazanç sağladım. Ki sektördeki meşhur örnekler 1.5-2 senelik tecrübeyle ciddi fiyatlar kazanıyor (Bir müşterim Alihan'a teklifte bulunmuştu, Alihan minimum aylık 2.000 TL'ye çalışacağını söyledi. Düşünün kanal başı en ucuz 2 Bine çalışıyor çocuk ve 1.5 senelik tecrübesi vardı o zaman. Ama işini iyi yaptığından dolayı bu fiyatı rahatlıkla çekebiliyor ve gördüğünüz üzere bugün bir sürü ünlü müşterisi var, hepiniz onun gibi olmak istiyorsunuz).

Yani işin özeti işini doğru yaparsan gayet güzel düzenli bir kazanç sağlarsın. Düzenli kazanç sağlamanın mantığını öğrenmek istiyorsan da zamanında @editizm abi bana İlker Canikligil'in altta bıraktığım videosunu atmıştı. Oradaki matematikle hareket edersen (ben ettim, kazancım arttı) düzenli aylık gelir sıkıntın olmaz.

https://forum.spunkram.com/threads/bionluk-profilimi-inceler-misiniz.5025/post-23437
bende bionluk da hesap açtım ama hiç müşteri gelmiyor yani ben 1 senedir editörlük işleri ile ugraşıyorum baya geliştim after effects de baya iyi çalışmalar yapabiliyorum

bende bionluk da hesap açtım ama hiç müşteri gelmiyor yani ben 1 senedir editörlük işleri ile ugraşıyorum baya geliştim after effects de baya iyi çalışmalar yapabiliyorum
Tek bir sitede hesap açıp müşteri beklemeyin. Şahsen 6 farklı site de hesabım var. Bunun dışında da her gün farklı bir YouTube kanalına mail veya dm atıyorum. Mevcut müşterilerine samimi oldukça onlarda tanıdıklaronı getirmeye başladı. Eğer ben de sadece bionluk hesabımı açıp müşteri bekleseydin maksimum 1 müşteri alabilirdim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar