Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Videonun İçine Geliş Efektli Fotoğraf Ekleme

WinBilg

Üye
Arkadaşlar Adobe Premire Pro da Vdieonun İçine Bir Fotoğraf Koymak İstiyorum ve ona bi geliş efekti eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?

Arkadaşlar Adobe Premire Pro da Vdieonun İçine Bir Fotoğraf Koymak İstiyorum ve ona bi geliş efekti eklemek istiyorum nasıl yapabilirim?
videonun üzerine foto koymak için fotoğrafı videonun üst katmanına atman lazım, geliş efekti için premiere composer eklentisini kullanabilirsin

editizm

Moderatör
Moderatör
Dostum merhaba, fotoğraf kayarak gelsin istiyorsun sanırım.

Eğer istediğin buysa, fotoğrafa tıklayıp effects control panelinden, position kısmından kef frame ekleyebilirsin.

Yapacağın işlem şu şekilde; ilk olarak ley frame e bir kez tıkla, daha sonra fotoğrafı position kısmından sağa ya da sola çek. Fotoğraf ekranın dışına çıksın. Sonra hangi saniyede gözükmesini istiyorsan o saniyeye key fram ekle ve fotoğrafı istediğin position a tekrar getir. Böylece kayarak gelecektir. Eğer daha yumuşak gelsin istersen de; ilk key frame e yani mavi noktaya sağ tıkla ve aşağıdan ease out seçeneğine bas, son key frame e tıkla ve ease in yap onu da 😃 umarım anlatabilmişimdir 😂

Dostum merhaba, fotoğraf kayarak gelsin istiyorsun sanırım.

Eğer istediğin buysa, fotoğrafa tıklayıp effects control panelinden, position kısmından kef frame ekleyebilirsin.

Yapacağın işlem şu şekilde; ilk olarak ley frame e bir kez tıkla, daha sonra fotoğrafı position kısmından sağa ya da sola çek. Fotoğraf ekranın dışına çıksın. Sonra hangi saniyede gözükmesini istiyorsan o saniyeye key fram ekle ve fotoğrafı istediğin position a tekrar getir. Böylece kayarak gelecektir. Eğer daha yumuşak gelsin istersen de; ilk key frame e yani mavi noktaya sağ tıkla ve aşağıdan ease out seçeneğine bas, son key frame e tıkla ve ease in yap onu da 😃 umarım anlatabilmişimdir 😂
Bu çok basit bir şey zaten, bütün videoları izlememişsin sanırım Onur Naci Öztürkler'in

editizm

Moderatör
Moderatör
Bu çok basit bir şey zaten, bütün videoları izlememişsin sanırım Onur Naci Öztürkler'in
Hangi videosunda anlatılıyor bunlar? Valla işime yarayacak olan çoğu videoyu izledim ama eski videolar olabilir kaçırmışımdır. Link gönderir misin eğer bulursan o videoyu. Ben genelde key frame atıyorum. Farklı yolu varsa öğrenmek isterim :)

Hangi videosunda anlatılıyor bunlar? Valla işime yarayacak olan çoğu videoyu izledim ama eski videolar olabilir kaçırmışımdır. Link gönderir misin eğer bulursan o videoyu. Ben genelde key frame atıyorum. Farklı yolu varsa öğrenmek isterim :)
yani aslında genel bir video yok, ama hepsini izleyince kendinde bir şeyler yapabiliyorsun, premiere composer ile de yapılabilir

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar