Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Virüs Şüphesi Olan Aygıtın İçindekileri Almak

Aphelone

Üye
Arkadaşlar selam. Çocukluğumdan kalma bir laptopum var. İçinde baya eski ve değerli dosyalarım, fotoğraflarım bulunmakta. Yıllardır kullanmadığım için içinde virüs vs. var mı bilemiyorum. O yüzden içindekileri alıp şimdiki bilgisayarıma aktarmaya cesaret edemedim. Bu tarz konularda bilgisizim. İçindeki dosyalarımı virüs riski olmadan nasıl başka bir cihaza yedeklerim ?

NeArarsan

Üye
Arkadaşlar selam. Çocukluğumdan kalma bir laptopum var. İçinde baya eski ve değerli dosyalarım, fotoğraflarım bulunmakta. Yıllardır kullanmadığım için içinde virüs vs. var mı bilemiyorum. O yüzden içindekileri alıp şimdiki bilgisayarıma aktarmaya cesaret edemedim. Bu tarz konularda bilgisizim. İçindeki dosyalarımı virüs riski olmadan nasıl başka bir cihaza yedeklerim ?
Antivirüs programı ile. Dosyalara sağ tık yapınca tara geliyor:D

Web sitesi
www.youtube.com
önce eski bilgisayara yükleyebiliyorsan yükle (yükleyemiyorsan defender veya Security Essentials ile tara)
sonra virüs var mı yok mu zaten anlarsın ama yine de emin olmak istersen eski bilgisayardaki diski yeni bilgisayara bağlayıp o şekilde yeni bilgisayardaki antivirüs programıyla taratabilirsin @NeArarsan ın dediği gibi genelde virüs programlarını tarama amaçlı kullanmak için taramak istediğin dosyaları seçip sağ tık yapıp tara seçeneğini bulabilirsin

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar