Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru yeni bilgisayar alacağım sizce nasıl

ahmet3423

Üye
önceelikle bu pc yi oyun oynamak için almayacağım sadece adobe programlarını kullanmak için alacağım sizce bu sistem adobe programları için yeterli mi ?

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
önceelikle bu pc yi oyun oynamak için almayacağım sadece adobe programlarını kullanmak için alacağım sizce bu sistem adobe programları için yeterli mi ?
Öncelikle bir bütçe belirtmeliydin,ancak 5000TL bandında yaptığım aramalarda sana şunları önerebilirim;

RAM'ı 2 tane yap.

+olarak 240 GB yetmeyebilir

1628182196352.png

Böyle bir değişiklik yapabilirsiniz.

isterseniz de ekran kartsız (apu)bir sistem toplayabiliriz.

Güncellemelerle yaklaşık 6K oluyor.

ahmet3423

Üye
öncelikle mesajınız için teşekkür ederim benim amacım dediğim gibi oyun oynamak değil sadece adobe programlarını kullanacağım size attığım sisteme ek olarak 480 gb ssd taktıracağım 8 gb olan belleği 16 gb yapacağım ve aynı zamnda da işlemciyi değiştirip bir adet de kulaklık alacağım bu dediğim özellikli sisteme bir de 1400 tl lik bir ekran ekleyeceğim bununla beraber hesap 7.500 olacak fakat aynı eklemeleri gamegarajda yaptığımda 8.100 tl fiyat oluyor tabikide gamegarajın sisteminin içerisinde 1650 ti ekran kartı var tabikide gamegarajın daha pahalı olacak ama benim bütçem maksimum ekran dahil 7500 olduğu için şu anda teknobiyotikten almayı düşünüyorum ve kafama bir soru daha takıldı isterseniz apu sistem toplayabilirsiniz demişsiniz apu sistemde adobe programlarını rahatlıkla kullanabilir miyim
Öncelikle bir bütçe belirtmeliydin,ancak 5000TL bandında yaptığım aramalarda sana şunları önerebilirim;

RAM'ı 2 tane yap.

+olarak 240 GB yetmeyebilir

1628182196352.png

Böyle bir değişiklik yapabilirsiniz.

isterseniz de ekran kartsız (apu)bir sistem toplayabiliriz.

Güncellemelerle yaklaşık 6K oluyor.

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
öncelikle mesajınız için teşekkür ederim benim amacım dediğim gibi oyun oynamak değil sadece adobe programlarını kullanacağım size attığım sisteme ek olarak 480 gb ssd taktıracağım 8 gb olan belleği 16 gb yapacağım ve aynı zamnda da işlemciyi değiştirip bir adet de kulaklık alacağım bu dediğim özellikli sisteme bir de 1400 tl lik bir ekran ekleyeceğim bununla beraber hesap 7.500 olacak fakat aynı eklemeleri gamegarajda yaptığımda 8.100 tl fiyat oluyor tabikide gamegarajın sisteminin içerisinde 1650 ti ekran kartı var tabikide gamegarajın daha pahalı olacak ama benim bütçem maksimum ekran dahil 7500 olduğu için şu anda teknobiyotikten almayı düşünüyorum ve kafama bir soru daha takıldı isterseniz apu sistem toplayabilirsiniz demişsiniz apu sistemde adobe programlarını rahatlıkla kullanabilir miyim
7500 sadece kasaysa size daha da harika bir sistem bulabilirim.
yarın atarım.

Akdeniz

Moderatör
Moderatör

1628591082652.png

özelleştirmeleri böyle yap,bu seni 5-6 yıl rahat adobe programlarında ilerletir.

Ekran kartıda iyi,istersen oyunda oynarsın ayrıca adobe programlarında da iyi iş çıkartır.

Ram:16 GB seni yine iyi götürür, istersen 4-5 yıl sonra RAM'leri yenileyip 32 yapabilirsin.

480 GB bir SSD'si var,gayet yeterli.

Bu arada ben olsam işlemciyi yükseltirdim.

ghaney

Üye
After effects kullanacaksanız bu sistemlerde sata ssd kullanmayın. nvme disklerin okuma yazma becerileri çok daha yüksek. After, ram -cpu-disk ile isteyen bir program. mümkünse media cache olarak sadece aftere ayırabileceğiniz bir nvme olursa çok daha rahat edersiniz.

Rulep

Üye

Ekli dosyayı görüntüle 3012

özelleştirmeleri böyle yap,bu seni 5-6 yıl rahat adobe programlarında ilerletir.

Ekran kartıda iyi,istersen oyunda oynarsın ayrıca adobe programlarında da iyi iş çıkartır.

Ram:16 GB seni yine iyi götürür, istersen 4-5 yıl sonra RAM'leri yenileyip 32 yapabilirsin.

480 GB bir SSD'si var,gayet yeterli.

Bu arada ben olsam işlemciyi yükseltirdim.
10.nesiller var artık 9 a bakılmaz + o ekran kartı tek fanlı ısınma olucaktır

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar