Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yol efekti

ftekin2001

Üye
Slm,

Bu sayfadaki videoda 47. saniyede devreye giren sarı yol efekti ne ile yapılmıştır fikri olan var mı? Çok acil. Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni bir tane daha ekliyorum.

Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Pek bir fikrim yok ama maskeleme ile yapılmış olabilir
+1 | Bu şekilde mi yapılmış bilmiyorum ama ben olsaydım şöyle yapardım:

Görüntünün kopyasını oluştururdum ve iki görüntüyü üst üste koyardım.
Üstteki görüntüyü maskeleme aracıyla yolları dışındaki yerleri siler yani yollarını maskelerdim.
Renk kaplama yapacak bir efektle (Sanırım efektin ismi tint olmalı) 2.Görüntüye sarı kaplama yapardım.
Sonrasında yaptığım renk kaplamasının modunu normalden screen veya kaplama gibi bir moda getirirdim.
En sonunda da üstteki maskelediğim görüntüye stroke eklerdim.

Büyük ihtimalle bu şekilde yapılıyor olabilir ama işe yarıyor mu bilmiyorum, daha önce hiç yapmadım. Sadece bildiğim bir kaç tekniği birleştirerek böyle bir tahminde bulunuyorum.

ftekin2001

Üye

Üstteki görüntüyü maskeleme aracıyla yolları dışındaki yerleri siler yani yollarını maskelerdim.
Renk kaplama yapacak bir efektle (Sanırım efektin ismi tint olmalı) 2.Görüntüye sarı kaplama yapardım.
Sonrasında yaptığım renk kaplamasının modunu normalden screen veya kaplama gibi bir moda getirirdim.

Büyük ihtimalle bu şekilde yapılıyor olabilir ama işe yarıyor mu bilmiyorum, daha önce hiç yapmadım. Sadece bildiğim bir kaç tekniği birleştirerek böyle bir tahminde bulunuyorum.
Harikasın hemen deniyorum, sonucu göndereceğim. Çok teşekkürler Allah razı olsun.

Böyle olabilir ama bunlar After Effects'te yapılabiliyorsa da çok kolay şeyler değil

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar