Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube de oyun videosu ile 1000 görüntülenmeye ne kadar gelir sağlarım

CinarUlas

Üye
youtubede 1000 görüntülenmeye sağlıcağım gelir ne kadardır lütfen yotube nin kesiceği ve tr den gelen vergileride göz önünde bulundurursanız sevinirim:)

MertKing

Üye
Hyr like para kazandırıyor, abonelik ve izlenme önerilme arttırılıyor
Like para kazandırmıyor sadece videonu önerilere çıkartıyor. Adamın sana dediği Like değil izlenme olarak ne kadar kazanığı. 1000 İzlendiği zaman izleyici "çıkan reklamlara tıklarsa , 1dk'lık reklamları geçmezse vs." daha fazla para kazanır. Seni kandırmışlar 1000 Likeye 5 Tl falan yok :) Youtubenin , Google'nin vs. gelir kapıları Reklam alarak ve satış yaparak sağlanıyor. Sen Adsanseyi açtığın zaman izleyici Reklam verenin reklamlarını görüyor ve hem içerik üreticisi hem de Youtube para kazanıyor. Youtube videodaki like sayısına , ortalama görüntülenme süresine bakarak "bu adamın videolarını izliyorlar ve beğeniyorlar o zaman videosunu önerilenlere çıkartayım insanlara Reklam gösterip paranın bir kısmını içerik üreticisine vereyim." Diyor. Yani para kazanma ne Like atarak nede Abone olarak olunuyor tek yolu insanlara reklam sunmak.

Profff33

Üye
Hyr like para kazandırıyor, abonelik ve izlenme önerilme arttırılıyor
hocam sen bu konuyu çok yanlış biliyorsun, yukarıdaki yorum yapan arkadaşların da dediği gibi videoda izlenen reklam para kazandırır. o yüzden izlenme sayısı arttıkça kazanç artar.

youtubede 1000 görüntülenmeye sağlıcağım gelir ne kadardır lütfen yotube nin kesiceği ve tr den gelen vergileride göz önünde bulundurursanız sevinirim:)
1000 görüntülenme başına 5 tl gibi bir kazanç olur. ama bunun belli şartları var mesela oynadığın oyun pek video çekeni olmayan bir oyunsa 5 tl artıp 10tl de olabilir. tam tersi herkesin oynadığı ve video çektiği bir oyunsa 5tl azalıp 3 tl de olabilir. oyun kategorisi özellikle pek kazandıran bir kategori değildir. ancak izleyicisi çoktur ve sürümden kazanırsın.

bu tarz konularla alakalı videolar çekiyorum imza kısmından kanalıma göz atabilirsin. şu an çok kazandıran konularla alakalı bir video hazırlıyorum yakında paylaşacağım istersen abone olup takipte kalabilirsin. İyi forumlar :)

Hewexy

Üye
hocam sen bu konuyu çok yanlış biliyorsun, yukarıdaki yorum yapan arkadaşların da dediği gibi videoda izlenen reklam para kazandırır. o yüzden izlenme sayısı arttıkça kazanç artar.

1000 görüntülenme başına 5 tl gibi bir kazanç olur. ama bunun belli şartları var mesela oynadığın oyun pek video çekeni olmayan bir oyunsa 5 tl artıp 10tl de olabilir. tam tersi herkesin oynadığı ve video çektiği bir oyunsa 5tl azalıp 3 tl de olabilir. oyun kategorisi özellikle pek kazandıran bir kategori değildir. ancak izleyicisi çoktur ve sürümden kazanırsın.

bu tarz konularla alakalı videolar çekiyorum imza kısmından kanalıma göz atabilirsin. şu an çok kazandıran konularla alakalı bir video hazırlıyorum yakında paylaşacağım istersen abone olup takipte kalabilirsin. İyi forumlar :)
Benim bildiğim like kazandırıyor

aspectsiz

Üye
Oyun içerikleri çeken yakın bir arkadaşımın 1 milyonluk izlenen bir video için 4000tl küsür aldığını biliyorum

Şöyle bir hesap yaparsak
1.000.000 izlenmeye 4000 tl
1000 izlenmeye x tl
x=4tl çıkıyor
Yani 1000 izlenme başına minimum 4tl kadar alıyorsun

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar