Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Youtube Vergi

Youtube Adsense hesabımdan bu ay ilk kez banka hesabıma para yatacak.
220₺ gibi bir para. Fakat aklıma takılan bu paranın vergisini şahıs şirketi açmadan ödeyebilir miyim?
ya da 200-300 tl gibi rakamlar için vergi ödemek gerekir mi?
Devlet bu ufak paraları takip edip sonradan sıkıntı çıkartır mı merak ediyorum?
Benim düşüncem aylık gelirim net olarak 500-600 ₺ yi bulmadıkça şahıs şirketi açıp vergilendirme
yapmaya gerek yok ama emin olamıyorum. ne yapmalıyım?

Birde aklıma şu geldi. Bu gelirleri bir kenarda tutup dosyalasam daha sonra ilerde şahıs şirketi kurduğumda
bu gelirlerin vergisini ödeyebilir miyim?

respectora

Üye
Şahıs şirketi açmadan maalesef ödeyemezsin, keşke ödeyebilsek. Bence paranı biriktir, şirket açabilecek düzeye gelince çekersin. Zaten şirketin aylık masrafları da olacağından ayda 1000-1500 tl kazanmaya başladığında biriken paranı çeker yoluna devam edersin. Bence en mantıklısı bu.
Şu videoyu da izlemeni tavsiye ederim:

Youtube Adsense hesabımdan bu ay ilk kez banka hesabıma para yatacak.
220₺ gibi bir para. Fakat aklıma takılan bu paranın vergisini şahıs şirketi açmadan ödeyebilir miyim?
ya da 200-300 tl gibi rakamlar için vergi ödemek gerekir mi?
Devlet bu ufak paraları takip edip sonradan sıkıntı çıkartır mı merak ediyorum?
Benim düşüncem aylık gelirim net olarak 500-600 ₺ yi bulmadıkça şahıs şirketi açıp vergilendirme
yapmaya gerek yok ama emin olamıyorum. ne yapmalıyım?

Birde aklıma şu geldi. Bu gelirleri bir kenarda tutup dosyalasam daha sonra ilerde şahıs şirketi kurduğumda
bu gelirlerin vergisini ödeyebilir miyim?
Şahıs şirketi olmadan vergi ödeyemeiyorsun diye biliyorum. Bir YouTuber arkadaşım aylık 200 Lira gibi bir gelir sağlıor. Vergi dairesine gittiğinde tabiri caizse vergi memurları bunun için mi vergi ödüyorsun diye dalga geçtiler :D | Aylık 1 K gibi gelirlere gelmeden devlet vergi istemiyor diye biliyorum. Bir de senelik YT den biriktirdiğin para (bunun bir sınırı var, devlet senelik güncelliyor bu sene 40 K gibi bir şeydi) Devletin koyduğu sınırın altındaysa ödemiyorsun yine vergi. Paranı da çekmek zorunda değilsin Ads de kalabiliyor diye biliyorum. Sana tavsiyem (bir çok YouTuber arkadaşım böyle yaptı) Bir 40 K birikene veya aylık 1 K gibi bir para birikene kadar Ads de kalsın bu paralar. Ardından hepsini topluca çek, toplu çektiklerinin vergisini öde ve sonrasında aylık kazancını ödemeye devam edersin normal sürece sokarak.

sağolun. evet bende bu videoyu izledim. ödeme eşiğini 1500 tl yaptım.
biriktiricem ve şirket kuracağım. böylesi daha mantıklı

emre

AZEM Bilişim
Yönetici
Moderatör
Web sitesi
azembilisim.com
Tarafınıza ticari amaçlı gelen her para için fatura kesme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Fatura kesmeniz için de şirketinizin olması gerekmektedir. Eğer bu işler için niyetliyseniz bir an evvel şirketinizi kurmanızı öneririm.

Günümüzde şahıs şirketi açıp kapatmak oldukça basit ve hızlıdır. Ben başvurumu yaptım, 3 gün sonra vergi levham hazırdı ve fatura kesebiliyordum.

evet ama şirketin giderlerini karşılayacak kadar para kazanmıyorum o yüzden şuan açmak mantıksız. adsense hesabımda 1500 tl biriktireceğim bu süre zarfında da aylık gelirimi yükseltmeye bakacağım. aylık gelir 1500-2000 tl olmadıkça parayı çekip vergilendirmenin bir manası yok çünkü mali müşavir damga vergisi vs. gibi giderler oluyor maalesef

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar