Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Bu youtube kanalının ilk videoda 1 milyon izlenme sebebi ?

Mr.Tyln

Üye
Dostlarım merhaba şuan bende bir youtube kanalı açmak için hazırlanıyorum eğitim aşamasındayım bir yandanda ekipmanlarımı topluyorum kanalları gezinirken böyle bir kanala denk geldim 5 ay önce açılmış ve ilk videosu yaklaşık 1 milyon izlenmiş. İkinci videosu ise aradan 1 ay geçtikten sonra yayınlanmış ve sadece 7 bin izlenmiş. sonra 5-6 tane shorts videosu yayınlanmış ve 1 ila 4 bin arası izlenmeler almış ardından 1 video daha yayınlanmış ve 336 bin izlenmiş. Lakin bir kaç shorts videosundan sonra yayınladığı bir video daha var o 7 bin izlenmiş.

Bir youtube kanalı düşünün daha ilk videoda 1 milyon izleniyor 5 ayda. Ama videosu 1 milyon izlenen kanalın ikinci videosu neden 7 bin ve shortsları neden 1-4 bin arası izleniyor ? aradan 2-3 ay geçtikten sonra yayınladığı 5 dakikalık diğer videosu 336 bin izlenirken diğer videosu gene 7 bin izleniyor ve abone sayısıda 9 bin bu arkadaşın.

Bahsettiğim kanal

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Dostlarım merhaba şuan bende bir youtube kanalı açmak için hazırlanıyorum eğitim aşamasındayım bir yandanda ekipmanlarımı topluyorum kanalları gezinirken böyle bir kanala denk geldim 5 ay önce açılmış ve ilk videosu yaklaşık 1 milyon izlenmiş. İkinci videosu ise aradan 1 ay geçtikten sonra yayınlanmış ve sadece 7 bin izlenmiş. sonra 5-6 tane shorts videosu yayınlanmış ve 1 ila 4 bin arası izlenmeler almış ardından 1 video daha yayınlanmış ve 336 bin izlenmiş. Lakin bir kaç shorts videosundan sonra yayınladığı bir video daha var o 7 bin izlenmiş.

Bir youtube kanalı düşünün daha ilk videoda 1 milyon izleniyor 5 ayda. Ama videosu 1 milyon izlenen kanalın ikinci videosu neden 7 bin ve shortsları neden 1-4 bin arası izleniyor ? aradan 2-3 ay geçtikten sonra yayınladığı 5 dakikalık diğer videosu 336 bin izlenirken diğer videosu gene 7 bin izleniyor ve abone sayısıda 9 bin bu arkadaşın.

Bahsettiğim kanal

Hype ile iligili eğer Hype'ı yakalarsan izlenir.

Bahsettiğim kanal

bence youtubede reklam yapmış

megaboz

Üye
Web sitesi
www.youtube.com
İyi de video zaten sponsorlu bir video. Firma tarafından sosyal medya da paylaşımlar yapılarak ve reklam verilerek trafik çekilmiş belli ki.

Mr.Tyln

Üye
Hmm bunlar reklam kokan hareketler diyorsunuz okey. Şaşırdım bende bu nasıl bir izlenme dengesizliği diye.

izlenme başına 0.025 tl reklam verilse 40.000 e tekabul ediyor 1000 liralık bir reklam. Pekala bu 40 bin kişiye reklamım gösterilmiş mi olacak yoksa 40 bin izlenmiş mi olacak videom dostlar bu kısmı anlaymadım ? eğer sadece youtube da çıkan reklamlar ise bunlar kimse izlemiyorki skip at deyip atıyolar veya bazı eklentiler videoları engelliyor izlemediği videoyada mı para ödeyeceğiz bu eklentiler yüzünden şu reklam işini bana anlatabilecek var mı acep

şöyle ki birden çok kampanya türü var ve Onur'un videoda anlattığı diğer kampanya türlerine göre çok daha avantajlı oluyor.

bahsettiğin gibi videon 40.000 kişiye gösterilmiş olmuyor, 40.000 kişi izlemiş oluyor (30 saniyeyi geçer geçmez 1 izlenme sayılıyor ve yüzdelik olarak videonun ne kadarının izlendiğini belirtiyor istatistiklerde)

reklamları engelleyen kişiler senin videonu izlemediği için doğal olaraktan para ödemiyorsun.

bildiklerimi hatasız bir şekilde anlatmaya çalıştım, yanıldığım bir konu varsa kusura bakma :)

Mr.Tyln

Üye

şöyle ki birden çok kampanya türü var ve Onur'un videoda anlattığı diğer kampanya türlerine göre çok daha avantajlı oluyor.

bahsettiğin gibi videon 40.000 kişiye gösterilmiş olmuyor, 40.000 kişi izlemiş oluyor (30 saniyeyi geçer geçmez 1 izlenme sayılıyor ve yüzdelik olarak videonun ne kadarının izlendiğini belirtiyor istatistiklerde)

reklamları engelleyen kişiler senin videonu izlemediği için doğal olaraktan para ödemiyorsun.

bildiklerimi hatasız bir şekilde anlatmaya çalıştım, yanıldığım bir konu varsa kusura bakma :)
Estağfurullah vakit ayırıp cevap yazdığın için teşekkür ederim onurun bu videosunu izledim ama bu videoda bahsettiği şeyi kaç defa yapabileceğiz ? Ben diyelimki ilk videomun şerefine 1000 liralık reklam vereyim dedim her defasında yeni mail açıp 30 lira 30 lira paramı atacağım içine bunu google dolandırıcılık olarak algılamazmı ?

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar