Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Kazandığım Paradan Vergi Ödeme

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
Arkadaşlar Örneğin Bir Youtuber İle Çalışıyorum Ve Aylık Kazancım 1k Ben 18 Yaşından Büyüyüm Diyelim.
Bu Kazanci nasil vergilendirecegim veya gerekiyor mu? lutfen bilginiz var ise donus yapin.

Hesabına yatan paraya fatura keserek bu kazandığın paranın vergisini ödemelisin dostum. Fatura kesebilmek için bir vergi numarası çıkartman gerek, bununda en uygunu genellikle şahıs şirketi kurmak oluyor. Kaçak çalışmayı asla tavsiye etmem. Hesabına yatan tüm paralar devlet tarafından görülebiliyor. Kaçak çalışmanın sonucu olarak bir gün kapına vergi dairesinden geldikleri zaman soğuk su bile fayda etmeyebilir :)

nazo93

Üye
Sana yatan para şahıs üzerinden olursa 1-2k gibi miktarlar sorun olmaz

Ad1L_

Moderatör
Moderatör
Hesabına yatan paraya fatura keserek bu kazandığın paranın vergisini ödemelisin dostum. Fatura kesebilmek için bir vergi numarası çıkartman gerek, bununda en uygunu genellikle şahıs şirketi kurmak oluyor. Kaçak çalışmayı asla tavsiye etmem. Hesabına yatan tüm paralar devlet tarafından görülebiliyor. Kaçak çalışmanın sonucu olarak bir gün kapına vergi dairesinden geldikleri zaman soğuk su bile fayda etmeyebilir :)
şahıs şirketi açmam için biraz para kazanma gerekiyor şuan kazancım 2k civardında sizce ne yapmalıyım

Bir mali müşavir ile iletişime geçip detayları onun hakkında konuşabilirsin dostum. Birkaç ay çalışıp sonrasında şirketi kurduktan sonra kazandığın paranın vergisini ödeme işlemini mali müşavirin halleder yüksek ihtimalle. 1-2K gibi miktarlar sorun olmaz diye bir mantık yok bu arada haberin olsun. Devletimiz geçirdi mi iyi geçiriyor :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar