Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soru Kurgu edit bilgisayarı

Hüdo

Üye
Sa en fazla 15k video kurgu için bir masaüstü bilgisayar öneriniz var mı?

Hüdo

Üye
Reis teşekkürler bu konularda çok bilgin değilim ama mesela intel core i3 işlemcide 4 çekirdek var ama amd ryzen 5 500 ve 5600 işlemcilerde de 6 çekirdek var bizim bu edit işlerinde çekirdek sayısı çok önemli diye duymuştum sence intel core i3 işlemci benim işimi görürmü? Bide sisteme baktığımda ekran kartının pahallı olduğunu gördüm, video kurgu için bir bilgisayar aradığım için ekran kartına bu kadar para vermek mantıklı olur mu?

Mixfon

Üye
Web sitesi
www.mixfon.net
Reis teşekkürler bu konularda çok bilgin değilim ama mesela intel core i3 işlemcide 4 çekirdek var ama amd ryzen 5 500 ve 5600 işlemcilerde de 6 çekirdek var bizim bu edit işlerinde çekirdek sayısı çok önemli diye duymuştum sence intel core i3 işlemci benim işimi görürmü? Bide sisteme baktığımda ekran kartının pahallı olduğunu gördüm, video kurgu için bir bilgisayar aradığım için ekran kartına bu kadar para vermek mantıklı olur mu?
maddiyata bakacak olursak birinci önceliğin işlemci olmalı. intel cpularda çoklu çekirdek performansı daha yüksek. " " bu siteden bütçene en uygun işlemcinin çoklu çekirdek performasına göre kıyaslayabilirsin.

1680475868479.png

eee şimdi diyeceksin ki "bilader gpu ne işe yarıyo öyle ise?"
-heh o da donanım hızlandırmaya yarıyo.. mesela after effects de doldurdun efektleri tüm tuşlara bastın.. işlemci zortlayacak pes diyecek o zamanda ekran kartın sana destek olacak tabi bunun içinde nvidia'nın CUDA teknolojisini kullanman gerek.

Cuda nedir dersen şöyle göstereyim: görüntülerin ekran kartı üzerinden daha hızlı işlenmesini sağlar bu da daha hızlı render performansı demektir.
1680476297810.png

kısacası paranın yettiği en iyi intel+nvidia ekran kartı : senin için en iyirender pc'si demek oluyor..

Ekli dosyalar

• 1680476269954.png
    1680476269954.png
    168.8 KB · Görüntüleme: 5

EMARS

Üye
Selam dostum. Eğer ki bilgisayar oyunlarıyla çok alakan yoksa sana kesinlikle bir m1 macbook air veya illa masasüstü istiyorsan mac mini almanı tavsiye ederim. 15-16 binliraya alacağın mac ortalama 22-25k lık bir mac performansı verecektir. Bundan emin olabilirsin. Üstüne üstlük macbook air alırsan gelecek ekranla birlikte referans monitörü ihtiyacını karşılamış olacaksın.

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Önemli olan i3,i5,i7 olması değil neslidir,attığım sistemde 12.Nesil kullanılıyor yani 5600 rakibi ve evet ekran kartı gerçekten önemli çünkü mesela 4K render alıcaksın 1050Ti ile 1650 ile yapamazsın.

Hüdo

Üye
Önemli olan i3,i5,i7 olması değil neslidir,attığım sistemde 12.Nesil kullanılıyor yani 5600 rakibi ve evet ekran kartı gerçekten önemli çünkü mesela 4K render alıcaksın 1050Ti ile 1650 ile yapamazsın.
Reis ben daha yeniyim edit programlarını çok iyi Bilmiyorum yani öğrenmek için bir pc alacağım o yüzden 4k render alacağımı pek zannetmiyorum ha ilerde bu işten para kazandığımda çok daha iyi bir sisteme geçiş yaparım ama şuanlık fiyat performans, bana kurgu işlerini donmadan, kasmadan yaptırabilecek bir hazır sistem arıyorum. pc önerilerini yazarsan çok mutlu olurum intel veya amd işlemcili, cuda destekli ekran kartı olan bir bilgisayar bulursam çok iyi olur.

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Reis ben daha yeniyim edit programlarını çok iyi Bilmiyorum yani öğrenmek için bir pc alacağım o yüzden 4k render alacağımı pek zannetmiyorum ha ilerde bu işten para kazandığımda çok daha iyi bir sisteme geçiş yaparım ama şuanlık fiyat performans, bana kurgu işlerini donmadan, kasmadan yaptırabilecek bir hazır sistem arıyorum. pc önerilerini yazarsan çok mutlu olurum intel veya amd işlemcili, cuda destekli ekran kartı olan bir bilgisayar bulursam çok iyi olur.
O zaman bu kadar para verme

Akdeniz

Moderatör
Moderatör
Bunun özelliği nedir bide bir sistem buldum sence güzel mi içinde i5 ve cuda destekli ekran kartı olması dikkatimi çekti sence nasıl.
Amman diyeyim uzak dur,2.el parçalar kullanıyorlar ve içinde PSU'nun patlama ihtimali var ayrıca 1650 var,attığım sistemde 2 kat daha güçlü bir ekran kartı var

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar