Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ücretsiz iş olayı

Tahminim arkadaşların ücretsiz de olsa birkaç iş yaparak kendilerine portfolyo oluşturmak istemesi ancak herkes aynı şekilde iş yapmak isteyince doğal olarak iş yaptırmak isteyenler de 'ücretsizi varken neden ücretli iş yaptırayım ki?' diye düşünceye giriyor.

Bunun haricinde dediğiniz gibi uğraşmak istemediği için ücretsiz iş yaptırmak isteyenler oluyor, şaşırdığım nokta bu arkadaşların bazılarının da tasarımcı olması. Karşılıklı anlaşılınca sorun yok denilebilir ancak ücreti karşılığında iş yapmak isteyen arkadaşlar da ya ücretsiz yapmak ya da fiyatı düşürmek zorunda kalıyor.

Portfolyo için ücretsiz iş yapılabilir ancak bunu tadında bırakmak önemli, sürekli ücretsiz iş yapacağınız sürede @komutdesign 'ın dediği gibi eğitim videos

Portfolyo için ücretsiz iş yapılmaz. Birisine eğer ücretsiz iş dersen ilerde 1k fiyat verince bedava yaptığın şey niye bu kadar oldu diye kafanın etini yer hocam. O yüzden portfolyo için her zaman söylerim hayali firmalar oluşturun ve bunlara iş yapın sonrasında hesaplarınızda yada portfolyonuzda paylaşın bedava iş size bir şey getirmez ama yaptığınız pratikler size çok şey kazandırır.
Hayali bir isim bulun hayali bir şirket kurun ve buna tasarım yapın kim nereden bilecek yada bilse ne olacak? Sonuç olarak yeteneğini ortaya koyup sen bir çalışma yapmışsın adam bunun kime yapıldığına bakmaz kimin yaptığına bakar o yüzden arkadaşlar kendinizi boşuna lütfen yormayın. Biliyorum 5 lira 10 lira kazanayım diyorsunuz ama emin olun ilerde fiyatınızı çizmeye başladığınızda müşteri bulamazsınız.
Aynen öyle. Fiyatlar gittikçe yükselir durumu ücretsiz veya ucuza işle başlarsanız oluşmaz. Portföyüm için yaptığım stok Mercedes görüntüleriyle bir video var. Ben tabii ki Mercedes'e reklam yapmadım ve bunu o videoyu gören müşteri de biliyor, aptal değil. Ama onun umursadığı şey Mercedes'e video yapılması değil. Videonun güzel olması. O yüzden o videonun fake olduğunu bilse de video güzel diye müşteri teklifini yapıyor.

• Beğendim
Tepkiler: hfk
Aynen öyle. Fiyatlar gittikçe yükselir durumu ücretsiz veya ucuza işle başlarsanız oluşmaz. Portföyüm için yaptığım stok Mercedes görüntüleriyle bir video var. Ben tabii ki Mercedes'e reklam yapmadım ve bunu o videoyu gören müşteri de biliyor, aptal değil. Ama onun umursadığı şey Mercedes'e video yapılması değil. Videonun güzel olması. O yüzden o videonun fake olduğunu bilse de video güzel diye müşteri teklifini yapıyor.
Hatta size YouTube için en iyi portföy doldurma yöntemini anlatayım: Burada ücretsiz iş bulacağınıza YouTuber'ların çalıştığı ajansları bulun. Ajanslara yazın, editör arıyorlarsa size örnek bir video atarlar (Ve profesyonellerse o videonun ücretini de öderler). Attıkları videoyu yapın. Anlaşmanıza da gerek yok, o videoyu onlar beğenmese de senin portfolyonda meşhur bir YouTuber'a yaptığın örnek bir video olacak. Ben bu sayede Sesegel'e bir video montajladım. Sesegel'in tabii ki haberi yok. Ve hatta video yayınlanmadı, ajansla anlaşamadık. Ama sonuç olarak ben portfolyom'a Sesegel'e yapılmış bir video ekledim ve tahmin ettiğiniz üzere portfolyomu görenlerin yarısı sırf bu video için bana geri dönüş yaptı ve benle çalıştı. Burada ücretsiz portfolyo kasmaya çalışacağınıza bu yöntemle hem paranızı alın hem de portfolyonuza gerçekten değerli bir video ekleyin.

• Beğendim
Tepkiler: hfk

Fleex

Üye
Hatta size YouTube için en iyi portföy doldurma yöntemini anlatayım: Burada ücretsiz iş bulacağınıza YouTuber'ların çalıştığı ajansları bulun. Ajanslara yazın, editör arıyorlarsa size örnek bir video atarlar (Ve profesyonellerse o videonun ücretini de öderler). Attıkları videoyu yapın. Anlaşmanıza da gerek yok, o videoyu onlar beğenmese de senin portfolyonda meşhur bir YouTuber'a yaptığın örnek bir video olacak. Ben bu sayede Sesegel'e bir video montajladım. Sesegel'in tabii ki haberi yok. Ve hatta video yayınlanmadı, ajansla anlaşamadık. Ama sonuç olarak ben portfolyom'a Sesegel'e yapılmış bir video ekledim ve tahmin ettiğiniz üzere portfolyomu görenlerin yarısı sırf bu video için bana geri dönüş yaptı ve benle çalıştı. Burada ücretsiz portfolyo kasmaya çalışacağınıza bu yöntemle hem paranızı alın hem de portfolyonuza gerçekten değerli bir video ekleyin.
ben de şimdi sesegele video montajladım sanırım beni de almayacaklar ama ben de kullanıcam portfolyomda :D

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar