Neler yeni

Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

bu renklerin anlamı nedir acaba?

kitlenme takılma alıyosan şu videoyu izle benim gerçekten işime yaradı :D
bunu öğrendiğim çok iyi oldu ama aklıma bir soru daha geldi :) şimdi biz edit işimni rahat yapabilmek için encoder prg kullanıyoruz. anladığım kadarıyla bu prg geçici bir render alıyor. peki bu nereye kaydediliyor? yani bizim bu video işimiz bittiğinde bu sistemimizde kalmaya devam mı edecek yoksa geçici olarak olarak bu sequence içine kayıt mı edilecek?

bunu öğrendiğim çok iyi oldu ama aklıma bir soru daha geldi :) şimdi biz edit işimni rahat yapabilmek için encoder prg kullanıyoruz. anladığım kadarıyla bu prg geçici bir render alıyor. peki bu nereye kaydediliyor? yani bizim bu video işimiz bittiğinde bu sistemimizde kalmaya devam mı edecek yoksa geçici olarak olarak bu sequence içine kayıt mı edilecek
onus en seçiyosun nereye render alınacağını

benim en çok karşılaştığım yavaşlama ya da takılma gibi problemlerin yanında,
edit yaparken videoyu oynatıyorsunuz. sonra durdurup biraz daha geri gitmek için, zaman çizelgesinde geride bir yere tıklıyorsunuz. işte o tıklama başarılı olamıyor, bekletiyor. hatta donup kalıyor. pencereyi aşağıya alıp tekrar yukarıya çıkardığımda sağ ve alt taraflar ekte olduğu gibi uçuyor. file bölümüne tıkladığım zaman ekran geri geliyor.
bu şekilde sürekli hatalarım tekrar ediyor. encoder olayını öğrendim. bu sefer çözülür sandım. videoda anlatıldığı gibi işlemleri yaptım. hala aynı hata devam ediyor :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    518.1 KB · Görüntüleme: 4
memory bölümünden ram arttırmaya çalıştım. 16. gb ram olduğu için zaten en fazla kısmı aktarmış. 5 gb windows için ayırmış. ben onu 3 gb yaptım. 13gb adobe alıyor. ram mi az kalıyor acaba? bir türlü çözemedim :(

memory bölümünden ram arttırmaya çalıştım. 16. gb ram olduğu için zaten en fazla kısmı aktarmış. 5 gb windows için ayırmış. ben onu 3 gb yaptım. 13gb adobe alıyor. ram mi az kalıyor acaba? bir türlü çözemedim :(
bilmiyorum ben de 3 gb ta çekdim benimde 16 gb var ve şuan sorun yaşamıyorum bide ben premier 19 yükledim bilgisayarım senden katlarca kötü olmasına rağmen kasmıyo yani sende 19 yükleyebilirsin

bilmiyorum ben de 3 gb ta çekdim benimde 16 gb var ve şuan sorun yaşamıyorum bide ben premier 19 yükledim bilgisayarım senden katlarca kötü olmasına rağmen kasmıyo yani sende 19 yükleyebilirsin
evet haklısın. sırf daha iyi çalışabilmek için bir sürü para harcadım. bunları yaşamak sinir bozucu. 19 deneyeceğim. peki sen 19 ile encoder yapabiliyor musun? benim çektiğim videolar hevc formatında bu yüzden mi sorun yaşıyor olabilir miyim bilmiyorum. bundan sonra normal 4k çekeceğim.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar